Krmení

 
Hrubým odhadem ježek potřebuje denně 1 – 3 lžíce potravy, což je 70 – 100 kalorií. Pozor na nadváhu, ta je u ježků velmi častá a pozná se neschopností ježka zabalit se do klubíčka. V případě nadváhy však ježkovi neomezujeme množství potravy, spíše mu změníme (pozvolna) jídelníček za méně tučný (výživný) a zvýšíme množství pohybu.
 
Všechna potrava by měla mít pokojovou teplotu. Pokud ježek dostane příliš studené věci, hrozí mu průjem. Větší množství sušené stravy může způsobit naopak ucpání a perforaci střev s následným úhynem ježka.
 
Poměrně velkou část krmení, ne však jedinou, tvoří u ježka kočičí granule. Doporučuje se podávat ty nejkvalitnější. Granule můžete zkrmovat suché (nevýhoda - opotřebování chrupu), ale i namočené (nevýhoda - brzké kvašení). Oblíbené značky, dostupné takřka všude, jsou např.  Royal Canin (Babycat, Kitten, Sterilised), Hill´s, Orien, Applaws, Purina Pro Plan…
 
Druhou a neméně velkou část jídelníčku pak tvoří hmyz – mouční červi, cvrčci, zophobasi, švábi, sarančata... Ten je možno zakoupit v různých obchodech, lze se domluvit na pravidelném odběru s chovatelem krmného hmyzu, lze ho objednat na internetu, či si ho množit doma sám.
 
Občas lze pro zpestření stravy podávat vařené kuřecí maso (bez soli), masové kapsičky s vysokým podílem masa, vařené či smažené vajíčko (bez tuku a soli), mix ovoce a zeleniny (i vařenou - ne však sušenou), Gammarusy (obsahují velké množství soli, pouze jako pamlsek pár kousků), vařenou rýži, či myší holátka (jejich podávání je diskutabilní kvůli obavám chovatelů, že by se samička tak mohla naučit požírat vlastní mláďata)…
 
Asi jednou za měsíc je vhodné podat kalcium, aby nedošlo k odvápnění kostí.
 
V neposlední řadě je nutné, aby měl ježek neustále k dispozici dostatek čisté vody.
 
Ježci by nikdy neměli být krmeni: ořechy, avokádem, cibulí, česnekem, syrovou mrkví, celerem, hrozny i rozinkami, sušeným ovocem, čokoládou, syrovým masem a vajíčkem, citrusovými plody, upravovanými potravinami (smažené, uzeniny, solené…) a mlékem (mléčnými výrobky). Taktéž nepodáváme žádný hmyz a žížaly chycené ve volné přírodě či na zahradě.